Najczęściej zadawane pytania

Jak zamawiać? Co można personalizować? Jakich materiałów używać? Ile trwa realizacja? Co można nadrukować na okładce?

Dlaczego notesy są właśnie w takiej cenie?

Czy można zrobić złoty napis? Jaki jest papier w notesach? Jak są jakościowo wykonane notesy?

Wszystko o albumach!

W JAKI SPOSÓB MOGĘ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE NA MOJĄ WIZJĘ NOTESU?

Najlepiej jest to zrobić przez formularz dostępny TUTAJ, ale równie dobrze opis notesu może być przesłany na nasz adres mailowy: pracownia.zeszytow@gmail.com.

 CZYM JEST TŁOCZENIE I KIEDY SIĘ JE STOSUJE?

Tłoczenie wykonujemy na większości materiałów, szczególnie tych na których nie ma możliwości nadruku (np. eko-skóra, winyl). Jest to proces, dzięki któremu na okładce pozostaje odciśnięty napis
(z wgłębieniem). Tłoczenie może być zrobione na sucho lub w kolorze (złoty, srebrny, czarny lub granatowy). Nie tłoczymy na lnie.

WAŻNA INFORMACJA: Tłoczymy czcionką bezszeryfową o wielkości 5,5 mm. Dostępne są litery, cyfry i podstawowe znaki. Żeby wytłoczyć grafikę lub inną/większą czcionkę, potrzebna jest do tego matryca, której jednostkowy koszt to około 150 zł/netto. Dlatego proponujemy tłoczenie z dostępnej czcionki.

CZY MOGĘ NADRUKOWAĆ ZDJĘCIE NA OKŁADCE?

Nie nadrukowujemy zdjęć na okładkach. Dzieje się to z wielu przyczyn. Po pierwsze materiał – zwłaszcza len, który jako jedyny dobrze odzwierciedla kolory – ma swój własny odcień i nieregularną fakturę, nie jest w stanie odzwierciedlić zdjęcia 1:1. Po prostu nie wygląda do dobrze. Drugim ważnym argumentem jest fakt, że nadruk na materiale jest atramentowy. Pomimo, że go impregnujemy, z czasem, podczas użytkowania impregnat zaczyna się wycierać. O ile zupełnie nie przeszkadza to w przypadku drobnych nadruków, przy ogromnej zadrukowanej powierzchni taka okładka mogłaby po prostu zacząć brudzić. W związku z tym nie nadrukujemy również grafiki z tłem – chyba, że na własną odpowiedzialność zamawiającego.

CZYM SĄ „GOTOWE WKŁADY”?
CZY W ŚRODKU MOGĘ DODAĆ COŚ SWOJEGO – NA PRZYKŁAD NA PIERWSZEJ STRONIE?

Gotowe wkłady to są środki notesów, które zostały już uszyte, sklejone, docięte i czekają już tylko na oprawę. Nie ma możliwości „podmienienia” żadnej kartki, ani doklejenia niczego dodatkowego. W przypadku wyboru notesu z wkładem można zadecydować tylko o tym, jak będzie wyglądała jego oprawa. W tym momencie mamy do dyspozycji wkłady gładkie, w linie i kratkę. Na pewno pojawią się także wkłady w kropki.

CZY MOŻNA ZAMÓWIĆ NOTES TYLKO W JEDNYM EGZEMPLARZU?
CZY MOŻNA ZAMÓWIĆ KILKASET NOTESÓW?

Pracownia Zeszytów powstałą z myślą o możliwości realizacji pojedynczego notesu, który będzie tylko jedyny taki na całym świecie. Jednocześnie, współpracujemy z drukarniami i introligatorniami z którymi mamy możliwość działania na większą skalę. Notesy, które powstają w naszej introligatorni w kilkuset sztukach są w dużej mierze nadal robione ręcznie i z ogromną precyzją.

CO TO ZNACZY „NOTES SZYTY NA GRZBIECIE”? 

W tradycyjnych, twardych oprawach, grzbiet jest płaski i przykrywa szycie. Natomiast nasza, oryginalna propozycja to notesy, które są zszywane razem z okładką.
Środek może mieć 120, 160 lub 200 stron. Notesy te są zamykane na gumkę, żeby ułatwić użytkowanie. Okładka może być wykonana albo z papieru skóropodobnego (z możliwością nadruku i tłoczenia) lub z eko-skóry (tylko tłoczenie). Notes jest miękki i elastyczny.